Przygody, tajemnice, tropikalny klimat oraz opowieść o nieznanej wyspie…

“Moja pierwsza wyprawa Mikronezyjska zakończyła się pełnym sukcesem. Zamknęłam historię Jana Kubarego. Książka ta jest efektem podróży, która zmieniła moje życie i która zapoczątkowała całkiem nowy rozdział w moim życiu. Dzielę się tam swoimi doświadczeniami, które może zainspirują innych i skłonią ich do znalezienia swojej drogi.”

Tak napisałam w książce, która jest podsumowaniem całej wyprawy oraz pięknym zamknięciem projektu, który zakończył się w 2018 roku.

„Na krawędzi raju” to książka podróżnicza opowiadająca o projekcie podróżniczym pod tym samym tytułem. Opisuje ona historię podróży śladem polskiego badacza Jana Kubarego. Historia jego życia jest dość skomplikowana, gdyż los rzucał go po całym świecie. Jednak obszarem jego badań najczęściej były wyspy Pacyfiku, a w szczególności Mikronezji.

Celem wyprawy była wyspa Pohnpei, na której Kubary mieszkał i miał plantację, oraz na której zmarł w niewyjaśniony dotąd sposób. Podczas poszukiwań dotarłam do materiałów wyjaśniających tę zagadkę, oraz tego dlaczego, gdy kilkanaście lat po jego śmierci otwarto jego trumnę, okazała się ona pusta.

Udałam się do Mikronezji szukać śladów obecności Polaka. Moim celem było także poznanie tego nieodkrytego jeszcze zakątka świata, zwłaszcza przez polskich podróżników.
Opisując swoje przygody, dzielę się z czytelnikami wiedzą zdobytą na temat wyspy, subiektywnymi spostrzeżeniami i wnioskami tak, by czytelnicy również sami poznali – wydawałoby się – rajskie życie na końcu świata.

Zabieram  także do najciekawszego miejsca na wyspie – do kamiennego miasta Nan Madol. Nikt dokładnie nie wie jak i dlaczego zostało zbudowane. Kubary prowadził tam swoje badania i wiele znalezionych eksponatów chciał wysłać statkiem do muzeum Godeffroy’a. Niestety rozpętał się sztorm i wszystkie eksponaty zatonęły. Oczywiście mieszkańcy wyspy wiązali to z klątwą Nan Madol, która miała dosięgać każdego, kto ośmielił się zakłócić spokój tego miejsca.

Co to jest sakau? Jak się wspiąć na szczyt góry w klimacie tropikalnym i nie umrzeć? Jak ukraść psa z raju? Czy ugryzienie przez świętego węgorza to zaszczyt? Czy Kubary chciałby zostać odnaleziony i co się stanie, jeśli zostanie się na noc w tajemniczym mieście Nan Madol, o którym istnieniu gdzieś pośród dżungli, wie niewielu?

Książka do nabycia tutaj:

1. www.bonito.pl/k-133576923-na-krawedzi-raju

2. www.sorus.pl/produkt/na-krawedzi-raju/

3. https://www.taniaksiazka.pl/autor/katarzyna-piec

4. www.gandalf.com.pl/b/na-krawedzi-raju

5. www.tantis.pl/na-krawedzi-raju-p2969931

6. http://www.dobraksiazka.pl/p,905631,na-krawedzi-raju

7. http://www.czytam.pl/k,ks_905631,Na-krawedzi-raju

8. https://www.smyk.com/p/na-krawedzi-raju-i6849695

Książka dostępna także na Allegro 🙂Dla tych, którzy są w UK również jest opcja 🙂

1. https://ksiegarniainternetowa.co.uk/…/na_krawedzi_raju…

Obecnie mamy bardzo niespokojne i niestabilne czasy, podróżowanie jest znacznie ograniczone ale wierzę w to, że uda nam się wrócić do normalności. Tymczasem serdecznie zapraszam do podróży dzięki mojej książce – przenieście się na tropikalną wyspę gdzieś pośrodku Pacyfiku i zobaczcie, że świat nadal ukrywa wiele tajemnic, które czekają na odkrycie 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s